Wiosenne Porady Ogrodnicze

wiosenne porady ogrodnicze

WIOSENNE PORADY OGRODNICZE

Wiosenne porady ogrodnicze w naszej nowej gazetce już dostępne.

Zapraszamy do lektury!

Wiosenne porady ogrodnicze

  • porady ogrodnicze na marzec – kwiecień – maj

Ogólne porady ogrodnicze na pierwsze wiosenne miesiące. W marcu podpowiadamy jak zadbać o sad, przygotować rozsady warzyw oraz przyciąć krzewy ozdobne. W kwietniu omawiamy pielęgnację trawnika, nowe nasadzenia w ogrodzie oraz działania w warzywniku. W maju poruszamy tematy wysiewu nasion kwiatów oraz walki ze szkodnikami.

  • roślina: marca – wyjątkowy oczar, który kwitnie nawet już w lutym; kwietnia – czarujący migdałek, który zdobył wasze serca, maja – zjawiskowy złotokap. Opisujemy wymagania pielęgnacyjne każdej z tych roślin oraz ich zastosowanie.
  • porady dotyczące wysiewów w warzywniku

Jakie nasiona wybrać, jak przygotować ziemię do wysiewów, czym kierować się w doborze warzyw, jakie są nietypowe warzywa, których uprawy warto spróbować.

  • rady na temat wiosennego nawożenia

Rodzaje nawozów stosowanych na wiosnę, czym się kierować w ich wyborze, jak nawozić i czym poszczególne grupy roślin i trawnik.

  • lista roślin zapewniających stale kwitnący ogród na wiosnę

Podajemy listę roślin kwitnących po kolei od marca do końca maja, tak by w ogrodzie w każdym z tych miesięcy kwitło coś kolorowego.

  • propozycje roślin i zasady tworzenia kompozycji na balkon i taras

Jakie rośliny wieloletnie wybrać na taras lub balkon? Czy uprawa ziół na balkonie jest możliwa? Jakie rośliny jednoroczne są godne uwagi i warto wybrać do kompozycji donicowych?

  • owady zapylające w ogrodzie: pszczoła murarka i trzmiel

Odpowiadamy dlaczego ważne jest by dbać o pszczołowate. Informujemy na czym polega ważność ich roli w przyrodzie. Omawiamy możliwości uprawy trzmieli oraz pszczoły murarki ogrodowej.

Gazetka w wersji online:

ZOBACZ

Zobacz także:

Naszą gazetkę z PORADAMI OGRODNICZYMI NA MAJ-CZERWIEC

Centrum Ogrodnicze
Hortorus Bartosiewicz Sp. J.

ul. Płochocińska 81
03-044 Warszawa, Białołęka