Wiosenne kwiaty cebulowe

Wczesną wiosną posiadamy w ofercie duży wybór kwitnących roślin cebulowych. Pięknie zdobią dom, kolorując go i przywołując wiosnę.

Znajdują się wśród nich m.in.:

NARCYZY/ŻONKILE

narcyzy

Narcyzy preferują miejsca słoneczne i przepuszczalną glebę. Pięknie kwitną z początkiem wiosny. Gdy chcemy cieszyć się ich urokiem na ogrodowych rabatach, do gruntu musimy posadzić je jesienią. Aktualnie narcyzy kupimy w formie kwitnących cebulek. Czy różni się narcyz od żonkila? Żonkil to po prostu żółty narcyz.

SZAFIRKI

szafirki

Szafirki to delikatne kwiaty cebulowe, występujące głównie w kolorze niebieskim, ale także w białym lub różowym. W ogrodzie najlepiej prezentują się w grupach. Aktualnie dostępne w formie kwitnącej, w doniczkach.

HIACYNTY

hiacynty

Hiacynty mają piękne, gęste i duże kwiatostany w przeróżnych wiosennych kolorach. Mogą dekorować zarówno rabatę, jak i dom, rosnąc w dekoracyjnej donicy, koszu, lub szkle.

TULIPANY

Tulipany

Tulipany najczęściej możemy spotkać na słonecznej rabacie, ale zdarzają się także kompozycje w donicach lub koszach. Mnogość odmian tulipanów zachwyca. Ich kwiaty różnią się kolorem, rodzajem i ilością płatków. Tulipany idealnie nadają się na kwiat cięty.

KROKUSY

krokusy

Krokusy to typowe zwiastuny wiosny. Pięknie prezentują się sadzone w grupach. Są dekoracyjne także we wszelkich wiosennych czy wielkanocnych kompozycjach doniczkowych. Występują przeważnie w kolorze fioletowym, żółtym i białym.

Więcej informacji na temat pielęgnacji roślin cebulowych:

Wszystko o wiosennych roślinach cebulowych

Centrum Ogrodnicze
Hortorus Bartosiewicz Sp. J.

ul. Płochocińska 81
03-044 Warszawa, Białołęka