Urokliwe bratki

Bratki

To niezwykle urokliwe kwiaty. Zwane są również fiołkami ogrodowymi. Już wczesną wiosną możemy udekorować nimi nasze balkony i tarasy. Są łatwe w uprawie i niewymagające. A do tego niedrogie i odporne na niskie temperatury i przymrozki.

W Centrum Ogrodniczym HORTORUS znajdą Państwo szeroki wybór bratków, różnią się kolorami oraz wielkością kwiatu. Można je kupić w niewielkich doniczkach, które następnie możemy przesadzić do większych pojemników, donic czy skrzyń. Pięknie prezentują się także w różnego rodzaju koszach. Możemy je łączyć w kompozycje z innymi wiosennymi kwiatami np. hiacyntami, żonkilami czy tulipanami. Jeśli chodzi o podłoże to optymalna będzie uniwersalna ziemia do kwiatów balkonowych. Nie zapominajmy o drenażu w postaci żwirku lub keramzytu. Bratki możemy także posadzić na małych rabatach i skalniakach. Lubią miejsca zarówno słoneczne jak i cieniste.

Jeśli chodzi o pielęgnację to bratki należy regularnie podlewać. Do wody możemy dodać nawóz wieloskładnikowy dla roślin kwitnących. Przesuszone bratki stają się podatne na atak mszyc, dbajmy więc o ich dostęp do wody. Ważne jest także aby usuwać pożółkłe listki oraz uschłe kwiatki. To da gwarancję długiego i obfitego kwitnienia (od kwietnia do czerwca).

Po zakończeniu kwitnienia usuwamy je z donic i rabat i wyrzucamy na kompostownik.

WIOSENNA PIELĘGNACJA TRAWNIKA

Centrum Ogrodnicze
Hortorus Bartosiewicz Sp. J.

ul. Płochocińska 81
03-044 Warszawa, Białołęka