Róże licencjonowane w naszej ofercie

W tym roku chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na wyjątkowe róże licencjonowane, które posiadamy w ofercie.

Róże z licencją to róże PREMIUM. Charakteryzuje je gwarancja czystości odmianowej, wysoka jakość, zdrowotność i odporność na choroby.

Ich cena jest przeważnie wyższa niż tradycyjnych róż bez licencji, ale warto właśnie róże licencjonowane uprawiać w swoim ogrodzie.

W ofercie posiadamy:

Róże wielkokwiatowe

Róże wielkokwiatowe charakteryzujące się dużymi, pięknymi kwiatami o szlachetnym kształcie i w szerokiej gamie kolorów. Osadzone na łodygach pojedynczo lub po kilka. Wyglądają efektownie sadzone w grupach. Doskonałe na kwiat cięty. Zwane także różami szlachetnymi.

Róże rabatowe

Róże rabatowe nazywane są również różami wielokwiatowymi lub bukietowymi. Ich kwiatostany składają się z kilku, kilkunastu bądź też kilkudziesięciu kwiatów na jednej łodydze. To krzewy dość niskie, ale silnie rozkrzewione i obficie kwitnące. Idealne do nasadzeń grupowych na klombach i rabatach. 

Róże okrywowe

Róże okrywowe to grupa róż o bardzo długich pędach, nisko ścielących się po ziemi. Kwitną obficie od czerwca do późnej jesieni, wytwarzając nawet do kilkudziesięciu kwiatów na jednym pędzie. Róże okrywowe można stosować na rabaty, skarpy, skalniaki jak również do uprawy w doniczkach na balkonie i tarasie.

Róże parkowe

Róże parkowe to silnie rosnące krzewy, osiągające wysokość nawet 2 m. Odznaczają się mocnym wzrostem. W ogrodach mogą być sadzone pojedynczo lub w grupach. Doskonale prezentują się posadzone jako żywopłot.

Róże pnące

Róże pnące to pnącza pozorne, podczas wzrostu wykorzystują kolce do wczepiania się w podpory, nie mają typowych dla pnączy organów czepnych. Można sadzić przy ogrodzeniach, ścianach, altanach i pergolach. Są najsilniej rosnącymi różami.

Centrum Ogrodnicze
Hortorus Bartosiewicz Sp. J.

ul. Płochocińska 81
03-044 Warszawa, Białołęka