Drzewa liściaste

Drzewa liściaste

Drzewa liściaste

Drzewa liściaste tworzą bardzo urozmaiconą grupę – barwne liście, dekoracyjne owoce, efektownie kwitnące. Można je sadzić pojedynczo lub w grupach, jako żywopłot, szpaler lub w formie alei. Możliwości jest ogrom. Ich największym atutem jest zmienność - wiosną zieleń, latem kwiecie a jesienią piękne kolorowe liście. Tworzą przyjemny cień, izolują od wiatru oraz osłaniają od uciążliwego sąsiedztwa.

Wybierając miejsce do posadzenia drzewa, musimy brać pod uwagę rozmiary, jakie osiągnie w przyszłości oraz dynamikę wzrostu.

Bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest cięcie drzew. Wykonujemy je zimą i wczesną wiosną. Corocznie wykonujemy także cięcie sanitarne polegające na usunięciu suchych i połamanych gałęzi.

MAGNOLIA

Magnolia może występować w formie drzew lub krzewów. Istnieje ponad 250 odmian tej rośliny. Różnią się rozmiarem, wyglądem, kolorem kwiatów czy porą kwitnienia. Jej kwiaty w kolorze od bieli do różu są niezwykle dekoracyjne i zdobią roślinę przeważnie od kwietnia do maja. Magnolia jest bardzo popularna i często sadzona w przydomowych ogrodach lub parkach.

>> Informacje na temat pielęgnacji magnolii

KLON PALMOWY

Klony palmowe to drzewa o bardzo dekoracyjnych liściach, fantazyjnie powycinanych oraz występujących w oryginalnych kolorach: od zieleni, przez czerwień do bordo. Klony palmowe lubią stanowisko słoneczne do częściowo zacienionego i osłonięte.
Udają się na glebach wilgotnych, przepuszczalnych, lekko kwaśnych.

Polecany do ogrodów przydomowych i ogrodów japońskich.

BRZOZA BRODAWKOWATA

Urokliwe drzewo o niewielu potrzebach, szybkorosnące. Pasuje do ogrodów w stylu wiejskim. Jej cechą charakterystyczną jest biała, gładka kora. Liście są zielone, pojawiają się już od wczesnej wiosny, jesienią żółkną, na zimę opadają. W ogrodzie często spotykana w formie szczepionej na pniu. Niewymagające co do gleby, ale preferują stanowisko słoneczne. Bez problemu zimują, dobrze znoszą niedostatek wody i zanieczyszczenia powietrza. Do ogrodów polecana jest odmiana "Youngii" o parasolowatej koronie - gałązki zwieszają się do ziemi oraz "Fastigata" o kolumnowym pokroju.

Centrum Ogrodnicze
Hortorus Bartosiewicz Sp. J.

ul. Płochocińska 81
03-044 Warszawa, Białołęka