Jaką choinkę ciętą wybrać?

Jaką choinkę ciętą wybrać?

Jaką choinkę ciętą wybrać?

Nie wiecie jaką choinkę ciętą wybrać? Jeśli zdecydowaliście, że w Waszym domu na Święta stanie żywa, cięta choinka stoi przed nami kolejny trudny wybór – jaką odmianę choinki wybrać? Przedstawiamy trzy najbardziej popularne, polecane przez nas bożonarodzeniowe drzewka.

Świerk pospolity

Najbardziej popularne i tradycyjne drzewko w polskim domu. Świerk pospolity jest najtańszym drzewkiem, ale niestety także najmniej trwałym. Jego igły opadają szybko – już po 1-2 tygodniach, najlepiej kupić go więc na kilka dni przez Wigilią. Świerk pospolity intensywnie pachnie, ma piękny zielony kolor i giętkie gałązki.

jaką choinkę ciętą wybrać?

Świerk kłujący/srebrzysty

Jest bardziej trwały od świerku pospolitego i dlatego też nieco droższy. Równie pięknie pachnie, a do tego cechuje go oryginalny, srebrzysty kolor. Gałązki są sztywne, a igły gęste.

Jaką choinkę ciętą wybrać?

Jodła kaukaska

Najbardziej elegancka i wytrzymała z choinek. Nie pachnie ale jest bardzo trwała – w ogóle nie gubi igieł. Ma ładny, regularny, stożkowaty kształt. Ze względu na trwałość i piękny wygląd – najdroższa z dostępnych choinek. Gdy mamy małe, ciepłe mieszkanie jodła kaukaska będzie doskonałym wyborem.

Jaką choinkę ciętą wybrać?

 

Cięte drzewka bożonarodzeniowe można kupić w różnych rozmiarach, wybierzmy drzewko dostosowane do naszych możliwości mieszkaniowych. Duży salon w domku jednorodzinnym bez problemu pomieści sporych rozmiarów drzewko. Do małego mieszkania także bez trudu znajdziemy choinkę w mniejszym rozmiarze.

Gdy nasza wymarzona choinka trafi do naszego domu właściwie o nią dbajmy. Umieszczona w stojaku powinna mieć stały dostęp do wody. Najwygodniej gdy mamy stojak z możliwością nalania do niego wody.

Wygodnym rozwiązaniem są także stojaki z możliwością łatwego umocowania drzewka. W naszym Centrum Ogrodniczym oferujemy nawiercenie drzewka, które pozwala na łatwe mocowanie, bez konieczności ciosania choinki. Wystarczy kupić odpowiedni stojak i oszczędzić sobie corocznego, uciążliwego trudu.

Nie ustawiajmy choinki blisko kaloryfera, kominka lub w przeciągach – to skróci jej żywotność.

Polecamy także artykuł o roślinach domowych, które kwitną w okresie Bożego Narodzenia i są naturalną, świąteczną dekoracją: www.hortorus.pl/zimowe-rosliny-domowe

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Choinka sztuczna czy prawdziwa?

Obserwuj nas!

Centrum Ogrodnicze
Hortorus Bartosiewicz Sp. J.

ul. Płochocińska 81
03-044 Warszawa, Białołęka