Rośliny doniczkowe z naszej kwiaciarni

Do 5 października w naszym Centrum mamy bardzo atrakcyjną promocję. Kupując roślinę domową w doniczce, drugą (tańszą) można dokupić jedynie za 1 grosz. To naprawdę się opłaca. Poniżej przedstawiamy przykładowe kwiaty domowe, które posiadamy w ofercie. Warto właśnie teraz skorzystać z okazji i uzupełnić parapetowe braki.

Zamiokulkas zamiolistny

Elegancki, prosty w uprawie kwiat o dekoracyjnych błyszczących liściach. Będzie dobrze czuł się w półcieniu. Nie lubi intensywnego słońca, może poparzyć mu liście. Nie wymaga częstego podlewania, jest wręcz wrażliwy na przelanie. W okresie zimowym dobrze przechowywać go w temperaturze 15-18 stopni. Ten okres spoczynku sprawi iż roślina na wiosnę pięknie się rozrośnie.

Storczyki

Bardzo dekoracyjne i piękne rośliny. Mamy ich bardzo duży wybór. Występują w wielu odmianach. Cieszą okazałymi kwiatami w oryginalnych barwach. Lubi miejsca jasne, ale może nie czuć się dobrze w miejscu mocno nasłonecznionym. Do zdrowego wzrostu potrzebują dużej wilgotności powietrza. Podlewamy je przez zanurzenie - zanurzamy doniczkę w miękkiej wodzie, tak by całe podłoże dobrze nabrało wody. Taki zabieg można zastosować raz w tygodniu. Przekwitnięte kwiaty obcinamy nad 2-3 oczkiem od dołu.

Skrzydłokwiat

Popularny kwiat doniczkowy o charakterystycznych, pachnących kwiatach. Bardzo ładny - głęboka zieleń liści i biel kwiatów pięknie się ze sobą komponują. Najlepiej będzie czuł się w półcieniu, nie lubi mocnego nasłonecznienia i wysokiej temperatury oraz przeciągów. Gleba, w której rośnie skrzydłokwiat musi być wilgotna - podlewamy go 2-3 razy w tygodniu i dodatkowo zraszamy. Ma właściwości oczyszczające powietrze. Oczyszcza powietrze z ksylenów, aldehydu mrówkowego, benzenu i trichloroetylenu. Benzen to bardzo szkodliwy składnik dymu tytoniowego, klejów i wosków, detergentów i plastików. Trichloroetylen zawarty jest często w farbach, lakierach, rozpuszczalnikach i tuszach do drukarek.

Sansewieria

Bardzo wytrzymała i łatwa w uprawie. Nie wymaga częstego podlewania, dobrze rośnie na miejscach słonecznych. Trzeba uważać na przelanie, nadmiar wilgoci może jej zaszkodzić. Występuje w bardzo ciekawych odmianach. Ma właściwości oczyszczające powietrze. Unieszkodliwia benzen i formaldehyd - składniki żywic, smarów, sklejek i płyt wiórowych.

Paprocie

W naszym Centrum mamy ogromny wybór różnych odmian paproci. Generalnie paprocie lubią warunki takie jak paprocie rosnące w naturze. Dobrze czują się w miejscach jasnych, ale nie na bezpośrednim słońcu. Lubią wysoką wilgotność powietrza i są wrażliwe na przesuszenie. Paproć jest rośliną oczyszczającą powietrze. Doskonale radzi sobie z aldehydem mrówkowym i ksylenami obecnymi np. w dymu tytoniowym czy spalinach. Paproć dodatkowo neutralizuje promieniowanie emitowane przez komputer i telewizor oraz formaldehyd zawarty w lakierach do paznokci i dezodorantach.

Kalatea

Lubi wysoką wilgotność powietrza. Źle znosi bezpośrednie nasłonecznienie, będzie dobrze czuła się w miejscu jasnym lub półcienistym. Podlewamy często, tak by podłoże było stale wilgotne, jednak woda nie może stać w podstawce. Można ją także zraszać.

Kaktusy

Bardzo proste w uprawie. Uwaga na przelanie, mają małe potrzeby wodne. Będą dobrze czuły się na słonecznym parapecie. Są to typowe kwiatki, które nie obrażą się gdy o nich zapomnimy.

Guzmania

Egzotyczna roślina doniczkowa o bardzo dekoracyjnych, długo utrzymujących się kwiatach. Łatwa w uprawie. Doskonale radzi sobie w kompozycjach z innymi roślinami. Odporna na szkodniki i choroby grzybowe.

Dracena

Posiadamy duży wybór ciekawych odmian. Draceny dobrze czują się w miejscu jasnym, ale nie na bezpośrednim słońcu. Podlewamy ją raz lub dwa razy w tygodniu. Warto zapewnić jej wysoką wilgotność powietrza. Można ją także od czasu do czasu zraszać. Jest rośliną oczyszczającą powietrze. Pomocna w neutralizacji czadu, toluenu, benzenu, formaldehydu i trójchloroetylenu. Oznacza to, że będzie neutralizować substancje wydzielane przez np. kleje do podłóg, detergenty, kleje i farby czy tusze do druku.

Anturium

Jest dość wymagającą rośliną. Potrzebuje gleby próchniczej, przepuszczalnej i żyznej oraz drenażu. Dobrze czuje się w wilgotnym powietrzu, zapewnionym przez np. postawienie przy nim pojemnika z wodą. Nie lubi zraszania. Intensywne słońce może poparzyć mu liście, ale powinien stać w miejscu jasnym. Jest rośliną oczyszczającą powietrze. Usuwa aldehyd mrówkowy, ksylen i amoniak. Amoniak to częsty składników preparatów do mycia okien i past do podłóg.

Aglaonema

Powinna stać w miejscu jasnym, ale nie na bezpośrednim słońcu. Lubi ciepło i nie znosi przeciągów. Podlewamy ją około dwóch razy w tygodniu. Potrzebuje gleby bardzo kwaśnej. Ma właściwości oczyszczające powietrze. Neutralizuje benzen, amoniak i toluen. Benzen może znajdować się w farbach, lakierach, smarach i woskach meblarskich. Amoniak to częsty składnik soli perfumowanych. Toluen zawarty jest np. w rozpuszczalnikach.
Zobacz inne promocje obowiązujące w dniach 22 września - 5 października: GAZETKA PROMOCYJNA

Centrum Ogrodnicze
Hortorus Bartosiewicz Sp. J.

ul. Płochocińska 81
03-044 Warszawa, Białołęka