Kwiatowa podróż po Holandii

Kwiatowa podróż po Holandii

Częste skojarzenie z Holandią? Piękne kwiaty! To właśnie dlatego jest to kraj niezwykle nam bliski – słynie z wyjątkowych , dobrej jakości roślin. I również dlatego stałym elementem naszego zaopatrzenia są rośliny z Holandii. Sami właściciele firmy kilka razy w roku wyjeżdżają do Holandii i przez kilka dni wybierają najlepsze i ciekawe okazy roślin. Dzięki tym podróżom jesteśmy w stanie zaspokoić największe wymagania naszych Klientów. Realizujemy zamówienia na rzadkie i nietypowe gatunki roślin, sprowadzając je właśnie z Holandii.

W związku z tym, że Holandia jest nam tak bliska zdecydowaliśmy się na podróż z Blogiem My Way Trip po tym kwiecistym raju! Podróż wyjątkową gdyż termin wyjazdu obejmował niezwykłą paradę kwiatów oraz wizytę w wyjątkowym wiosennym ogrodzie tulipanów.

PARADA KWIATÓW W HOLANDII – BLOEMENCORSO 2017

Ewa, autorka bloga swoją wyprawę rozpoczęła od miejscowości Haarlem, w której odbywała się bajeczna parada kwiatów. Odbywa się ona raz w roku, pod koniec kwietnia. W jeden dzień kilkanaście ogromnych kwietnych platform przejeżdża wówczas 40-kilometrowy dystans z Nordwijk do Haarlemu, gdzie odbywa się wielki finał wydarzenia. Każda z platform to arcydzieło sztuki florystycznej – wszystkie zostały zrobione z setek tysięcy żywych kwiatów. Kolorowe tulipany, hiacynty, żonkile tworzą fascynujące kształty nawiązujące do tradycji różnych kultur, flory i fauny, a także do motywów pop-kultury.Źródło oraz więcej informacji: http://mywaytrip.pl/parada-kwiatow-w-holandii/

PARK KEUKENHOF W HOLANDII – NAJWIĘKSZY OGRÓD
KWIATOWY NA ŚWIECIE

Kolejnym etapem wspólnej podróży Hortorusa z May Way Trip był Park Keukenhof – największy i najpiękniejszy ogród wiosenny na świecie. Znajduje się w miejscowości Lisse, między Amsterdamem a Hagą i jest otwarty jedynie przez osiem tygodni w roku, od końca marca do końca maja. Na wiosnę, kiedy na ogromnej powierzchni 32 hektarów rozkwita ponad 7 milionów kwiatów cebulowych – tulipanów, hiacyntów, krokusów, żonkili ogród zamienia się bajeczną krainę. Feeria barw i zapachów jest nie do opisania, to coś nieprawdopodobnie pięknego! Kwiaty układają się w kolorowe dywany, które wprawiają w zachwyt wszystkich zwiedzających, bez wyjątku.

Źródło oraz więcej informacji: http://mywaytrip.pl/park-keukenhof-w-holandii-najwiekszy-ogrod-kwiatowy-na-swiecie/

LEJDA – SPACER PO RODZINNYM MIEŚCIE REMBRANDTA

W naszej wspólnej podróży nie możemy zapomnieć o miejscowości Lejda, która należy do najstarszych niderlandzkich miast. To tu właśnie urodził się jeden z najznakomitszych artystów w dziejach – Rembrandt van Rijn. Ciekawym roślinnym akcentem jest informacja, iż w tutejszym ogrodzie botanicznym przy uniwersytecie podobno zakwitł pierwszy tulipan w Holandii. Warto tu zajrzeć przy okazji zwiedzania miasta.

Źródło oraz więcej informacji: http://mywaytrip.pl/lejda-spacer-po-rodzinnym-miescie-rembrandta/

Dziękujemy May Way Trip za tą wspólną, niezwykłą, kwiecistą podróż po Holandii!

Centrum Ogrodnicze
Hortorus Bartosiewicz Sp. J.

ul. Płochocińska 81
03-044 Warszawa, Białołęka