Ciekawe sadzonki warzyw i ziół w Hortorusie

Ciekawe sadzonki warzyw i ziół w Hortorusie

Stewia

Ta popularna ostatnio roślina jest zdrowym zamiennikiem cukru. Zakupioną sadzonkę wysadzamy do gruntu. Wrażliwa na zalewanie ale również na suszę. Lubi stanowiska słoneczne. Świeże listki stewii można użyć do osłodzenia napojów.

Trawa cytrynowa

Zakupioną sadzonkę przesadzamy do większego pojemnika. Trawa cytrynowa lubi miejsca słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru. W kuchni wykorzystuje się dolną część trawy i bulwy. Jest częstym składnikiem potraw orientalnych.

Mięta ananasowa/pomarańczowa/truskawkowa

Mięta jest rośliną bardzo ekspansywną – mocno się rozrasta, dlatego ważne jest aby znaleźć dla niej odpowiednie miejsce. Lubi stanowiska nasłonecznione. Smakowe rodzaje mięt idealnie pasują do deserów lodowych, możemy dzięki niej także dodać wyjątkowego aromatu zwykłej wodzie.

Chrzan japoński

Chrzan japoński to nic innego jak popularne wasabi – dodatek do sushi. Możemy go także wyhodować z niewielkiej sadzonki, we własnym ogrodzie. Lubi stanowiska cieniste i wilgotne.

Batat

Batat zwany jest także słodkim ziemniakiem. Lubi stanowiska słoneczne i ciepłe, osłonięte od wiatru. Najlepiej uprawia się pod osłonami.

Bakłażan

Również najlepiej udaje się pod osłoną – jest warzywem ciepłolubnym. Lubi stanowiska słoneczne i osłonięte od wiatru.

Rabarbar ogrodowy

Jest rośliną łatwą w uprawie. Sadzonkę możemy wysadzić bezpośrednio do gruntu. Jest rośliną wieloletnią. Preferuje stanowiska słoneczne. Wymaga regularnego podlewania.

Papryka i papryka słodka

Lubią stanowiska słoneczne i ciepłe. Sadzonkę możemy wysadzić do gruntu lub uprawiać w donicy, czy pod osłoną.

ZIOŁA W OGRODZIE I W DONICY

 

Centrum Ogrodnicze
Hortorus Bartosiewicz Sp. J.

ul. Płochocińska 81
03-044 Warszawa, Białołęka